czwartek, 18 listopada 2021

Pomysły na grę komputerową można czerpać z nauki

Na bazie wyników badań archeologicznych-historycznych prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego powstała gra komputerowa "Waterworks!". Była finansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę (nr umowy 521/P-DUN/2019). 

Autorem gry "Waterworks!" jest Mateusz "scriptwelder" Sokalszczuk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu popularyzującego naukę w ramach "Science Cafe" nagranego przez dr Wacława Kulczykowskiego na zaproszenie Centrum Nauki EXPERYMENT w którym zaprezentowano badaniach archeologiczno-historyczne prowadzone w Grudziądzu dotyczące średniowiecznych i nowożytnych systemów zaopatrywania miasta w wodę oraz informacje o grze komputerowej.


Link do gry:
Waterworks! by scriptwelder (itch.io)

Patroni gry:
🔸 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski
🔸 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
🔸 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu

środa, 17 listopada 2021

Konkursy i zawody CMI


 




Zapoznaj się z informacjami na temat konkursów i zawodów CMI klikając na poniższy link.
CMI: Konkursy i zawody

Uwaga!
30 listopada 2021 roku ruszy LIGA Algorytmiczna - cykliczne współzawodnictwo kół. Uczniowie rozwiązują jedno zadanie w każdej z rund, według harmonogramu.


Regulamin współzawodnictwa “LIGA algorytmiczna” dla kół informatycznych w projekcie
Centrum Mistrzostwa Informatycznego (edycja 2021/2022)

Zadanie na rozgrzewkę:

  1. Zagubiona liczba



wtorek, 9 listopada 2021

Olimpijskie Koło Informatyczne

 Co to jest OKI?




Harmonogram: zajęć: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/ Informacje o zajęciach, quizach, konkursach - newsletter Olimpijskiego Koła Informatycznego: https://oki.org.pl/newsletter.php Lista zadań z rozwiązaniami: https://oki.org.pl/lista-zadan-materi... Samouczek: https://oki.org.pl/tutorial/

Jak rozwiązywać zadania olimpijskie?
Rozwiązaniem każdego zadania jest program lub plik z danymi. Rozwiązania są sprawdzane w pełni automatycznie. Żeby móc wystartować w olimpiadzie, trzeba umieć programować w jednym z dostępnych języków programowania: C++ lub Python. Jest dużo dostępnych kursów programowania w tych językach (podręczniki, kursy internetowe). Olimpijski kurs programowania w języku C++ można znaleźć w serwisie MAIN2 (a już wkrótce w serwisie Szkopuł) Kilka bardzo prostych zadań wraz z rozwiązaniami w podanych językach programowania jest dostępnych w dziale Przykładowe zadania.

Zrób quizy przed zajęciami! Olimpijskie Koło Informatyczne (facebook.com)
Olimpijskie Koło Informatyczne | Facebook

Programowanie od podstaw

Zadania


czwartek, 4 listopada 2021

Konsekwencje wpisów na FB

Film dokumentalny pt.  Facebook to historia opisująca nieprzewidziane konsekwencje dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych. K...